Operation World War II
Dodane przez Farafiner dnia Grudzień 12 2011 00:06:01

Witam

Biorąc udział w tegorocznym konwencie fantastyki "Nawikon" w Rzeszowie, spotkałem się z bardzo ciekawym systemem bitewnym zachowanym w realiach drugiej wojny światowej, bitewniak nosi nazwę "Operation World War II". Gdy zobaczyłem jak Panowie z Tarnowa rozstawili swoją scenerię do pokazu tej gry to od razu wiedziałem że to mi się spodoba. Od zawsze chciałem zająć się jakimś systemem związanym z drugą wojną światową ale nigdy nie miałem okazji nauczyć się grać w żaden z nich a Ci panowie z wielką chęcią pokazali, nauczyli i polecili jak zacząć zabawę z OWW II.

Czemu o tym piszę? Nowy system - nowe makiety...Rozszerzona zawartość newsa
WitamBiorąc udział w tegorocznym konwencie fantastyki "Nawikon" w Rzeszowie, spotkałem się z bardzo ciekawym systemem bitewnym zachowanym w realiach drugiej wojny światowej, bitewniak nosi nazwę "Operation World War II". Gdy zobaczyłem jak Panowie z Tarnowa rozstawili swoją scenerię do pokazu tej gry to od razu wiedziałem że to mi się spodoba. Od zawsze chciałem zająć się jakimś systemem związanym z drugą wojną światową ale nigdy nie miałem okazji nauczyć się grać w żaden z nich a Ci panowie z wielką chęcią pokazali, nauczyli i polecili jak zacząć zabawę z OWW II.


Czemu o tym piszę? Nowy system - nowe makiety.


Tak, tak dużo nowych ciekawych makiet pasujących do klimatów tej wojny o do tego bitewniaka, a w związku z tym że jest on w skali 1:72 to będą to makiety odrobinę mniejsze niż LotRowe czy Battlowe. Budynki, bunkry, zasieki, linie telefoniczne, linie kolejowe, garaże, magazyny i wiele wiele innych, wszystko co tylko wymarzy sobie moja wyobraźnia.


Będą to makiety tworzone typowo do tej gry i większość to będą wolno stojące elementy, które będę mógł sobie ustawiać według swoich zachcianek. Dodatkowo wszystkie budynki będą się tym różnić od poprzednich makiet, że do każdego pomieszczenia model będzie mógł sobie wejść, każda kondygnacja będzie zdejmowana a pomieszczenia będą wykończone od środka, co będzie dla mnie nowym wyzwaniem modelarskim.


Wkrótce w galerii makiet pojawią się nowe kategorie przedstawiające elementy scenerii do OWW II.

Teraz może coś o samej grze


Jak już wspomniałem akcja odgrywa się podczas drugiej wojny światowej. Skala modeli to 1:72 i są to najzwyklejsze figurki modelarskie takie jak się używa do dioram, od razu mogę polecić figurki firmy Italeri gdyż już sobie nabyłem jeden ich boxik. Mimo małej skali szczegółowość modeli jest tutaj bardzo zadowalające i bije na łeb na szyję niektóre plastiki od GW a ich cena jest śmiesznie niska.


Zasady w tej grze są śmiesznie proste, wszystko opiera się na wydawaniu poszczególnych rozkazów swoim oddziałom, operujemy tutaj takimi rozkazami jak:
->Strzał
->Ruch
->Szarża
->Ogień zaporowy
->Zasadzka
O działaniu poszczególnych rozkazów i całej mechanice systemu możemy poczytać sobie w podręcznikach które można za darmo ściągnąć tutaj.


Wiele jeszcze nie jestem w stanie napisać o tej grze ponieważ dopiero się za nią zabieram, ale jeżeli ktoś zainteresowany chciałby co nie co sobie o tym poczytać to polecam stronę: forum, prezentacja.Dziękuję za uwagę i zapraszam do przeglądania galerii.